Logo

Život mezi řádky

Podezřelý

Podezřelý

Crais Robert

Autor je držitelelem titulu GRAND MASTER 2014 detektivního žánru Více >

Je nám líto, ale tato kniha je bohužel vyprodaná
O knize Recenze O autorovi Další informace

O knize

Za svého pána by Maggie dala život. On je policista, ona policejní pes…   Na tom, že se policisté někdy dostanou do přestřelky, není vůbec nic divného. Když se k ní ale připletou náhodou, ve chvíli, kdy si ve služebním voze užívají vzácnou chvilku odpočinku, je to zatracená smůla. Zvlášť když po celé té hrůze zůstane na dlažbě pár mrtvých. Mezi nimi jedna policistka. Její parťák Scott James svoje zranění přežije. Výčitky svědomí a touha po pomstě mu však nedávají spát. Všechny stopy po zuřivých zabijácích se ztrácejí, nikdo neví, proč přišly oběti o život. Případ uzavřen. Scott se však nechce vzdát a osud mu přihraje trochu neobvyklého pomocníka. Či spíš pomocnici. Fenku německého ovčáka Maggie, která přišla o svého pána v boji v Afghanistánu. A jak se záhadný případ znovu otevírá a rozkrývá, nalézají k sobě ti dva nelehkou cestu, oba poranění na těle i na duchu. Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře“. Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá – také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal.   Sympatické hrdiny tohoto příběhu, včetně psí hvězdy Maggie, uvidíme i na plátně, produkce se ujali producenti slavných Hunger Games.“

Recenze

Podezřelý je kniha, která se čte nejen neskutečně dobře a rychle, ale která ve vás i něco zanechá. Pokud milujete zvířata, a to hlavně psy, tak vás příběh pohltí a nenechá. Prostě budete muset číst a číst, protože příběh Scotta a Maggie je nejen akčí a zajímavý, ale i dojímavý a krásný. Je to krásná ukázka věrnosti a přátelství mezi člověkem a zvířetem.
Celá recenze na Sheisbookaholic.blogspot.com

Napětí se v této „psí kriminálce“ stupňuje spíše pomalu a vrcholí ve chvíli, kdy se oběť zločinu začne dostávat do opačné role, a otázka kdo je tady vlastně Podezřelý začne útočit na čtenářovu mysl. Jestliže však bylo záměrem autora zejména to, aby se čtenář v závěru knihy v duchu modlil: „Čert vem detektiva, hlavně ať to přežije ten pes,“ tak mohu říci, že se mu to povedlo.
Celá recenze na Kukatko.cz

Kniha mě mile překvapila, četla se opravdu skvěle. Děj byl střídavě napínavý a zajímavý, osobní život hlavních postav se prolínal s vyšetřováním. Střídaly se pohledy více postav, ale z pohledu Maggie jsem byla nejvíce překvapená, nejen že byl velmi reálný, ale navíc jsem se s ničím podobným v knize nikdy nesetkala. Nahlédnutí do psí duše bylo zajímavé a zábavné. Sledování toho, jak se buduje pouto mezi zvířetem a člověkem, je něco nádherného.
Celá recenze na Fantasy-maka.blogspot.com

Kniha se četla skoro sama. Scott jako hrdina mi byl hodně sympatický. Jeho pes je pro něj všechno a on je člověk, který se nikdy nevzdává. Kniha skvěle poukazuje na psí inteligenci. Co všechno dokáže pes pochopit a vycítit. Nikdy jsem detektivky nečetla, ale tato už je druhá, kterou mi poslalo nakladatelství Metafora, a znovu mě nezklamala. Možná i na tento žánr přejdu.
Celá recenze na Bookskla.blogspot.com

Ze začátku čtení jsem měla takové smíšené pocity, ale nakonec se mi Podezřelý dostal “pod kůži“ a já si byla schopná knížku užít. Knížku bych vřele doporučila všem milovníkům psů, protože ti budou mít z knížky ohromnou radost, nebo jen těm, kteří mají rádi detektivky.
Celá recenze na Svetknih.wordpress.com

Kniha se velmi dobře četla. Pokud to shrnu, tak jsem ji četla necelé tři dny a to je na mě opravdu velmi dobrý výkon. Není se čemu divit - stránky se obracely jedna za druhou úplně samy a ani jsem se nenadála a byl konec. Crais mě nenechal vydechnout, pořád se něco dělo, pořád byla nějaká akce a já si čtení vyloženě užívala.
Celá recenze na Knihu-prosim.blogspot.com

O autorovi

Crais Robert

Robert Crais se narodil v Baton Rouge v Louisianě. Je uznáváným autorem celé řady kriminálních románů a scénářů k seriálům, např. Právo v L. A., Kriminálka Miami či Hill Street Blues. Tři z jeho knih byly nominovány na Edgarovu cenu a americká kritika o něm prohlašuje, že jeho detektivky jsou směle srovnatelné s nejlepšími díly Raymonda Chandlera…

Další informace

E-kniha

Velikost: 1.22 MB | 2.57 MB | 0.54 MB

Novinky