Logo

Život mezi řádky

9788076252547

Právě vychází strhující krimi Žena v ohni

13.10.2022

Román nemusí být plný sériových vrahů, rozřezaných mrtvol a detektivů pronásledovaných démony minulosti, aby vás dokázal pořádně napnout – přesně o tom vás přesvědčí novinka chicagské novinářky a držitelky řady literárních cen Lisy Barr. Ta se se Ženou v ohni vydala jiným směrem, do světa umění. Konkrétně po stopách stejnojmenného obrazu, který během druhé světové války odcizili nacisté, následkem čehož více než 75 let disponoval nálepkou ztracený.

Říká se, že autor má psát o tom, co sám zná. Toho se Lisa Barr poctivě držela. Hrdinka její knihy Jules Rothová je také reportérka a rovněž získá práci v Chicagu, ačkoliv se tam dlouho nezdrží. Jakmile totiž jejího nového šéfa, uznávaného investigativního novináře Dana Mansfielda, osloví ohledně nalezení malby slavný návrhář luxusní obuvi Ellis Baum, je netradičním, a především přísně tajným úkolem pověřena právě ona.

Román Žena v ohni pořídíte v našem e-shopu s 15% slevou.

Jules nemá na pátrání moc času, jelikož slavný návrhář umírá a situaci ještě víc komplikuje, že v Evropě se díla současně snaží dopátrat také mocná a provokativní galeristka Margaux de Laurentová. Jakožto bohatá dědička ze sběratelské rodiny disponuje prostředky, aby vždy dosáhla všeho, co si zamane, a v cestě jí stojí právě jen Jules. Pracovitá a odhodlaná reportérka ale získá nečekanou pomoc v osobě Ellisova vnuka Adama.

Adam není bez vnitřních démonů, právě se zotavuje z drogové závislosti. Sám je však nadaný umělec, a navíc poznal Margauxinu lstivost na vlastní kůži. Ví, jak umí být nelítostná, a udělá všechno, jen aby se s Jules dostali k Ženě v ohni dřív, než padne do spárů jí…

Lisa Barr je zkušená novinářka, která pracovala jako redaktorka deníku Jerusalem Post, šéfredaktorka časopisů Today’s Chicago Woman a Moment a jako redaktorka a reportérka deníku Chicago Sun-Times. Během své novinářské kariéry referovala o událostech světového významu. Je autorkou románů Fugitive Colours (historický thriller z druhé světové války, získal cenu Hollywoodského filmového festivalu za nejlepší nepublikovaný rukopis a Zlatou medaili IPPY pro nezávisle píšící autory) a Unbreakables (feministický román o ženě hledající sama sebe).  Jako autorka, novinářka a bloggerka se objevila v pořadech Good Morning America a Today. Žije poblíž Chicaga s manželem a třemi dcerami.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho

Oblíbili jste si sérii Freyja a Huldar? Pak vás na jaře jistě potěšil thriller Panenka. To ale není vše, na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme
Letní novinky z Metafory
Letní novinky z Metafory

Začalo léto, a to znamená spoustu nových knih! Podívejte se, na co se od nás můžete těšit.

Číst více
Předsta­vujeme