Logo

Život mezi řádky

9788076250826

Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho

4.10.2022

Série Freyja a Huldar už české čtenáře provází slušných pár let. Konkrétně od roku 2017, kdy Metafora vydala detektivní thriller DNA, jímž královna severské krimi Yrsa Sigurðardóttir navázala na oblíbenou řadu s právničkou Tórou Gudmundsdóttir a kriminalistou Matthewem. Nová dvojice vyšetřovatelů – dětská psycholožka Freyja a policista Huldar – si rychle získala obdobné sympatie a úvodní román se brzy dočkal čtyř pokračování, toho posledního letos na jaře v knize Panenka. Protože vás ale rádi rozmazlujeme, rozhodli jsme se do toho obout a ještě před Vánoci vám nadělit další, které už je nyní k dostání zde!

Co spojuje dávný únos s brutální vraždou? To se dozvíte v románu Ticho. V pořadí šestý případ Freyji a Huldara nebude o nic méně temný než všechny předchozí. Jestli něco, bude ještě mnohem temnější. Začíná totiž tím, že v Reykjavíku zmizí z kočárku u luxusní vily spící nemluvně a na jeho místě je nalezeno cizí mrtvé dítě.

Thriller Ticho pořídíte v našem e-shopu.

O jedenáct let později objeví detektiv Huldar se svou nadřízenou Erlou v kufru odstaveného auta v Reykjavíku části rozsekaného ženského těla. Co tu ale chybí, je hlava oběti. Vyšetřovací tým, do něhož už oficiálně patří i dětská psycholožka Freyja, se pustí do vyšetřování jednoho z nejtěžších případů, který je stále zamotanější, vrací se do minulosti a jeho vyřešení se zdá být v nedohlednu.

To těžce nese Huldarova těhotná nadřízená Erla. Dře dnem i nocí, protože se bojí o své místo i reputaci, pokud případ nestihne včas vyřešit. O svém těhotenství, stejně jako o otci dítěte se ale odmítá bavit. Mezi Freyjou a Huldarem stále „něco“ je, mají však dohodu, že své soukromí nebudou tahat do práce. Vše ještě zkomplikuje nečekané obvinění Freyji z porušení policejního protokolu. A vůbec není jisté, zda jí Huldar bude schopen pomoci.

V Tichu, posledním dílu série Freyja & Huldar, si hlavní hrdinové nejen sáhnou na své dno, ale budou muset pro vyřešení několika případů v jednom spojit své síly, aby překonaly hradbu mlčení, skrývající mnoho zlého.

Yrsa Sigurðardóttir (1963) je celosvětově uznávaná islandská autorka detektivní a thrillerové literatury. V roce 2005 vydala svůj první kriminální román Poslední rituál (Metafora, 2007), který jí okamžitě vysloužil přídomek „královna severské krimi“ a znamenal začátek oceňované série s právničkou Tórou Gudmundsdóttir.

Své postavení jedné z nejlepších současných autorek napínavé literatury Yrsa upevnila řadou samostatných thrillerů, které byly dosud přeloženy do více než třiceti jazyků, a především pak v roce 2014 románem DNA (Metafora, 2017), prvním dílem volné série s dětskou psycholožkou Freyjou a sympaticky ošuntělým detektivem Huldarem. O rok později navázala druhým dílem Černá díra (Metafora, 2018) a posléze dalšími třemi neméně úspěšnými knihami Katarze (Metafora, 2019), Poprava (Metafora, 2021) a Panenka (Metafora, 2022). Sérii nyní uzavírá vynikajícím thrillerem Ticho.

Její knihy získaly tři ceny The Blood Drop, cenu Dánské akademie autorů krimi a The Petrona Award.

Novinky o Yrsiných knihách můžete sledovat na facebookové stránce Yrsa Sigurðardóttir CZ.

Přečtěte si také:

Právě vychází strhující krimi Žena v ohni
Právě vychází strhující krimi Žena v ohni

Vydejte se se Ženou v ohni do nebezpečného světa umění! Mladá reportérka Jules se pouští po stopách legendárního obrazu. Není ale…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme
Letní novinky z Metafory
Letní novinky z Metafory

Začalo léto, a to znamená spoustu nových knih! Podívejte se, na co se od nás můžete těšit.

Číst více
Předsta­vujeme