Logo

Život mezi řádky

Představení nové krimi trilogie Mentalista

23.2.2022

Nepovedený trik nebo úkladná vražda? To je premisa úvodního dílu nové thrillerové trilogie od autorky Zlaté klece Camilly Läckberg a známého mentalisty a spisovatele Henrika Fexeuse, s nímž při její tvorbě spojila síly. V Iluzi se vám představí nová, tak trochu podivná dvojice vyšetřovatelů – a není těžké uhodnout, odkud pro ni autoři brali inspiraci. Inspektorka Mina Dabiri a mentalista Vincent Walder, jehož si přizvala jako konzultanta k poslednímu případu, před sebou nemají lehký úkol. Když je totiž ve Stockholmu nalezena kouzelnická bedna s tělem ženy probodaným meči, může se policie jen dohadovat, zda šlo o vystoupení, jež se zvrtlo poněkud nešťastným směrem, nebo o extrémně brutální vraždu.

Roztodivné dvojici navíc práci komplikují nejen jejich ne zrovna kompatibilní osobnosti, ale i temná tajemství, která skrývají jeden před druhým. Přesto se Mině a Vincentovi podaří najít pojítka s již dřívějšími vraždami a záhy si s hrůzou uvědomí, že nestojí proti obyčejnému zabijákovi – jsou na lovu nebezpečného sériového vraha. A hodiny odtikávají k momentu, než zabije příště. Aby vraha dopadli, musejí zůstat o krok před ním. Jenže jediný způsob, jak jeho šílenství ukončit, je se mu sám odevzdat…

Detektivní thriller Iluze vychází v překladu Venduly Novákové 9. května 2022.

Švédská autorka Camilla Läckberg (1974, Fjällbacka) je jednou z nejčtenějších spisovatelek na světě. V rámci úspěšné série Fjällbacka vydala deset knih, jichž se prodalo přes 23 milionů výtisků v 60 zemích světa a které posloužily jako předloha pro devět televizních filmů a jeden kinofilm. Knihami Zlatá klec (Metafora, 2019) a Stříbrná křídla (Metafora, 2020), dvoudílnou sérií temných, napínavých psychologických románů, se jako autorka vydala novým směrem, vytvořila nezapomenutelnou hlavní hrdinku a vyslala do světa jasnou zprávu o právech žen.

Camilla Läckberg je také úspěšná podnikatelka a jedna ze zakladatelek investiční společnosti Invest In Her, která podporuje podnikání žen a bojuje za vyrovnané platy mužů a žen.

Henrik Fexeus (1971, Örebro) se již od školních let věnoval kouzlům a iluzím a velmi brzy ke svým zájmům přidal také pokusy o nevědomé ovlivňování ostatní. Léta se věnoval studiu neurolingvistického programování, hypnózy a psychologie a dnes je v těchto oblastech žádaným odborníkem a svými mentalistickými schopnostmi baví plné sály.

Ani v oblasti autorské není nováčkem. Na kontě má 10 sólových projektů a dalších 6 knih napsal společně s jiným autorem. Věnuje se populárně naučným knihám ze svého oboru (tituly Nejlepší přesvědčovací techniky a Naučte se číst myšlenky! vyšly i v českém překladu v nakladatelství Grada) i fikci. Dvě sezóny také uváděl populární švédskou televizní show Hjärnstorm.

Přečtěte si také:

Upoutávka na thriller Iluze
Iluze

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je předvídat jeho kroky. Nechte se unést upoutávkou na thriller Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy

Pakliže už vyhlížíte festival Svět knihy, máme pro vás překvapení. Naživo se tam budete moct setkat s královnou thrilleru Yrsou!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video