Logo

Život mezi řádky

9788076251700

Upoutávka na thriller Iluze

30.5.2022

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je být o krok před ním – tak zní podtitul úvodního dílu nové kriminální série z pera autorky Zlaté klece Camilly Läckberg a známého mentalisty Henrika Fexeuse. Bezmála šestisetstránková kniha, v níž se vám představí dvojice roztodivných vyšetřovatelů, pokoušející se přijít na kloub případu sériového vraha, jenž odstartuje nálezem těla probodaného meči v kouzelnické bedně, je na pultech ani ne měsíc, ale už stihla nasbírat pěknou řádku nadšených ohlasů. Už jste Iluzi také stihli přelouskat? Pakliže nad koupí ještě váháte, možná vás přesvědčí stylová upoutávka. Anebo byste raději preferovali ukázku? „Ale jistě,“ řeklo sluchátko. I tu samozřejmě najdete rovnou zde na našem webu.

„Než se nadějete, příběh vás vtáhne. Hlavně díky různým neobvyklým postavám, ale i střídáním děsivých a vtipných momentů.“

– Centrum detektivky

„Vzájemné propojení postav, stupňování napětí, občasný retrospektivní pohled, který odhaloval jen to, co měl… Jedním slovem famózní!“

– čtenářská recenze, Databáze knih

„Propracovaný děj, zvraty, které čtenář nečeká, brutální zločiny, které vám nedají spát…“

– čtenářská recenze, Databáze knih

Švédská autorka Camilla Läckberg (1974, Fjällbacka) je jednou z nejčtenějších spisovatelek na světě. V rámci úspěšné série Fjällbacka vydala deset knih, jichž se prodalo přes 23 milionů výtisků v 60 zemích světa a které posloužily jako předloha pro devět televizních filmů a jeden kinofilm. Knihami Zlatá klec (Metafora, 2019) a Stříbrná křídla (Metafora, 2020), dvoudílnou sérií temných, napínavých psychologických románů, se jako autorka vydala novým směrem, vytvořila nezapomenutelnou hlavní hrdinku a vyslala do světa jasnou zprávu o právech žen.

Camilla Läckberg je také úspěšná podnikatelka a jedna ze zakladatelek investiční společnosti Invest In Her, která podporuje podnikání žen a bojuje za vyrovnané platy mužů a žen.

Henrik Fexeus (1971, Örebro) se již od školních let věnoval kouzlům a iluzím a velmi brzy ke svým zájmům přidal také pokusy o nevědomé ovlivňování ostatní. Léta se věnoval studiu neurolingvistického programování, hypnózy a psychologie a dnes je v těchto oblastech žádaným odborníkem a svými mentalistickými schopnostmi baví plné sály.

Ani v oblasti autorské není nováčkem. Na kontě má 10 sólových projektů a dalších 6 knih napsal společně s jiným autorem. Věnuje se populárně naučným knihám ze svého oboru (tituly Nejlepší přesvědčovací techniky a Naučte se číst myšlenky! vyšly i v českém překladu v nakladatelství Grada) i fikci. Dvě sezóny také uváděl populární švédskou televizní show Hjärnstorm.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy

Pakliže už vyhlížíte festival Svět knihy, máme pro vás překvapení. Naživo se tam budete moct setkat s královnou thrilleru Yrsou!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Představení nové krimi trilogie Mentalista
Představení nové krimi trilogie Mentalista

Nepovedený trik nebo úkladná vražda? Camilla Läckberg a Henrik Fexeus představují svoji novou krimi trilogii Mentalista.

Číst více
Video
Upoutávka na thriller Panenka
Panenka

Nalaďte se na thrillerovou notu s upoutávkou na nový napínavý román královny islandské krimi Yrsy Sigurðardóttir Panenka.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video