Logo

Život mezi řádky

9788076251571

Představujeme thriller Smrtelný hřích

12.2.2021

„Jeho tvář přistane na kameni, porostlém mechem, jeho tělo ztratí kontrolu a oči se mu protočí. Slyší je přicházet: Smrt vlkovi, smrt vlkovi, smrt vlkovi…“

Nestává se často, že by debutující autor – ještě navíc v žánru krimi, kde je konkurence opravdu veliká – výrazně zabodoval v žebříčcích knih roku. Maria Grundová ale přesně to dokázala a její thriller Smrtelný hřích sklidil nejen nadšené ohlasy od kritiků, ale zcela zaslouženě dosáhl i na výrazné ocenění od Švédské akademie autorů krimi a navíc i nominaci na cenu CrimeTime v kategorii nejlepší kriminální debut roku 2020.

Když se podíváte na život Marie Grundové, je jasné, že to ani nemohlo dopadnout jinak. Narodila se sice ve Stockholmu, ale vystudovala dramatickou tvorbu v New Yorku a léta pracovala jako scenáristka a publicistka v Londýně, než se vrátila zpátky do Švédska, aby odstartovala spisovatelskou kariéru. Zkušeností měla dostatek a otázka na dosažení literárního úspěchu nikdy nezačínala slovem jestli, ale kdy.

Čeští čtenáři se na drsnou kriminálku plnou nečekaných zvratů, silných postav a vylité krve, ve které se komisařka Sanna Berlingová a její kolegyně Eir Pedersenová pustí do vyšetřování série brutálních vražd na odlehlém ostrově, mohou těšit 4. března 2021. Předobjednat si ji můžete už nyní s 20% slevou na Grada.cz.

Přečtěte si také:

Představujeme napínavý román Za dveřmi tma
Za dveřmi tma

Napínavý román Anny Bailey způsobil mezi britskými čtenáři pořádný poprask. Zjistěte, o čem bude jeden z nejočekávanějších debutů roku 2021.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Knižní trailer – Poprava
Poprava

Královna islandské krimi je zpět! Podívejte se na upoutávku na nový temný thriller od oceňované autorky Yrsy Sigurdardóttir.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Představení knih Sarah Pinborough
Ví o tobě

Bestsellerový thriller Ví o tobě, kterým jeho autorka Sarah Pinborough změnila pravidla žánru, se dočkal seriálového zpracování od Netflixu.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video