Logo

Život mezi řádky

9788076251571

Představujeme thriller Smrtelný hřích

12.2.2021

„Jeho tvář přistane na kameni, porostlém mechem, jeho tělo ztratí kontrolu a oči se mu protočí. Slyší je přicházet: Smrt vlkovi, smrt vlkovi, smrt vlkovi…“

Nestává se často, že by debutující autor – ještě navíc v žánru krimi, kde je konkurence opravdu veliká – výrazně zabodoval v žebříčcích knih roku. Maria Grundová ale přesně to dokázala a její thriller Smrtelný hřích sklidil nejen nadšené ohlasy od kritiků, ale zcela zaslouženě dosáhl i na výrazné ocenění od Švédské akademie autorů krimi a navíc i nominaci na cenu CrimeTime v kategorii nejlepší kriminální debut roku 2020.

Když se podíváte na život Marie Grundové, je jasné, že to ani nemohlo dopadnout jinak. Narodila se sice ve Stockholmu, ale vystudovala dramatickou tvorbu v New Yorku a léta pracovala jako scenáristka a publicistka v Londýně, než se vrátila zpátky do Švédska, aby odstartovala spisovatelskou kariéru. Zkušeností měla dostatek a otázka na dosažení literárního úspěchu nikdy nezačínala slovem jestli, ale kdy.

Čeští čtenáři se na drsnou kriminálku plnou nečekaných zvratů, silných postav a vylité krve, ve které se komisařka Sanna Berlingová a její kolegyně Eir Pedersenová pustí do vyšetřování série brutálních vražd na odlehlém ostrově, mohou těšit 4. března 2021. Předobjednat si ji můžete už nyní s 20% slevou na Grada.cz.

Přečtěte si také:

Videorozhovor se spisovatelem Jérômem Loubrym
Videorozhovor se spisovatelem Jérômem Loubrym

Podívejte se na videorozhovor s Jérômem Loubrym, autorem oceňovaného bestselleru Útočiště a očekávané novinky Obr z mlhy.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Představujeme napínavý román Za dveřmi tma
Za dveřmi tma

Napínavý román Anny Bailey způsobil mezi britskými čtenáři pořádný poprask. Zjistěte, o čem bude jeden z nejočekávanějších debutů roku 2021.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Knižní trailer – Poprava
Poprava

Královna islandské krimi je zpět! Podívejte se na upoutávku na nový temný thriller od oceňované autorky Yrsy Sigurdardóttir.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video