Logo

Život mezi řádky

9788076251885

Videorozhovor se spisovatelem Jérômem Loubrym

4.8.2021

Vycházející hvězda thrillerové literatury – takový přídomek si Jérôme Loubry vysloužil v rodné Francii. V České republice se ovšem k plnohodnotným spisovatelským hvězdám zařadil hned s vydáním první přeložené knihy. Psychologický thriller Útočiště si vysloužil nadšené ohlasy kritiků i čtenářů (na Databázi knih si k dnešnímu dni drží průměr 86% od stovek uživatelů) a stal se bestsellerem. Už ve druhé polovině srpna se tak můžete těšit na nový Loubryho román – temný detektivní thriller z pochmurného Detroitu Obr z mlhy – a k té příležitosti jsme se pro vás rozhodli sympatického spisovatele vyzpovídat.

Jak přišel s nápadem na závěrečný zvrat, který zastihl nepřipraveného snad každého čtenáře Útočišť, a jak se mu ho povedlo ukočírovat? Jak vůbec vypadá jeho tvůrčí proces? A rozhodl se opustit Francii pro exotičtější dějiště svých příběhů, jako to vidíme právě v Obrovi? Odpovědi na tyto i další otázky najdete ve videu níže.

Takřka noirový příběh Obr z mlhy vás zavede do sychravých ulic umírajícího Detroitu, v nichž dvojice detektivů svede boj s hrozivým a nepolapitelným sériovým vrahem, jemuž se daří unikat před policií již celých 15 let…

Dusivý ponor do hnijících útrob Detroitu

Listopad 1998: Mrtvé tělo našel běžec na okraji městského parku. Dítě leželo na zemi – bledé, s fialovými stopami na krku… První z mnoha obětí děsivého Obra.

Vyšetřováním byl pověřen detektiv Stan Mitchell. Navzdory bohatým zkušenostem a přirozené houževnatosti mu ale tajemný vrah proklouzne mezi prsty a beze stopy zmizí v mlhavých ulicích. Mitchellova posedlost jeho dopadením roste.

Březen 2013: V Detroitu se po letech opět ztrácejí děti a policejní veterán Stan Mitchell musí spojit síly s mladou inspektorkou Sarah Berkhampovou a pokusit se co nejrychleji najít mezi starými i současnými případy nějakou souvislost nabízející klíč k vyřešení případu.

Oba vyšetřovatele ale tíží minulost, a než se postaví děsivému Obrovi z mlhy, musí čelit vlastním démonům…

Jérôme Loubry se narodil v roce 1976 v Saint-Amand-Montrondu. Psát romány chtěl už jako devítiletý, dlouhou dobu ale psal jenom do šuplíku. Na střední škole studoval hoteliérství a gastronomii a posléze na univerzitě v Tours aplikovanou lingvistiku. Bezmála 20 let pracoval v pohostinství – až dokud v něm nedozrál nápad na první „opravdovou“ knihu.

Hororový příběh Obr z mlhy vyšel v roce 2017 (č. Metafora 2021), s 15 000 prodanými výtisky se stal jednoznačným bestsellerem, a dokonce si odnesl ocenění Plume Libre dArgent z prestižního literárního festivalu v Cognacu. V následujících letech na jeho úspěch Loubry navázal thrillery Dvanáctá kapitola a Útočiště (Metafora 2020). Díky tomu se mohl začít věnovat psaní na plný úvazek a v současnosti je považován za vycházející hvězdu francouzského thrilleru.

Knihy Jérôma Loubryho pořídíte na Grada.cz

Přečtěte si také:

Upoutávka na thriller Iluze
Iluze

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je předvídat jeho kroky. Nechte se unést upoutávkou na thriller Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy

Pakliže už vyhlížíte festival Svět knihy, máme pro vás překvapení. Naživo se tam budete moct setkat s královnou thrilleru Yrsou!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video