Logo

Život mezi řádky

9788076251885

Videorozhovor se spisovatelem Jérômem Loubrym

4.8.2021

Vycházející hvězda thrillerové literatury – takový přídomek si Jérôme Loubry vysloužil v rodné Francii. V České republice se ovšem k plnohodnotným spisovatelským hvězdám zařadil hned s vydáním první přeložené knihy. Psychologický thriller Útočiště si vysloužil nadšené ohlasy kritiků i čtenářů (na Databázi knih si k dnešnímu dni drží průměr 86% od stovek uživatelů) a stal se bestsellerem. Už ve druhé polovině srpna se tak můžete těšit na nový Loubryho román – temný detektivní thriller z pochmurného Detroitu Obr z mlhy – a k té příležitosti jsme se pro vás rozhodli sympatického spisovatele vyzpovídat.

Jak přišel s nápadem na závěrečný zvrat, který zastihl nepřipraveného snad každého čtenáře Útočišť, a jak se mu ho povedlo ukočírovat? Jak vůbec vypadá jeho tvůrčí proces? A rozhodl se opustit Francii pro exotičtější dějiště svých příběhů, jako to vidíme právě v Obrovi? Odpovědi na tyto i další otázky najdete ve videu níže.

Takřka noirový příběh Obr z mlhy vás zavede do sychravých ulic umírajícího Detroitu, v nichž dvojice detektivů svede boj s hrozivým a nepolapitelným sériovým vrahem, jemuž se daří unikat před policií již celých 15 let…

Dusivý ponor do hnijících útrob Detroitu

Listopad 1998: Mrtvé tělo našel běžec na okraji městského parku. Dítě leželo na zemi – bledé, s fialovými stopami na krku… První z mnoha obětí děsivého Obra.

Vyšetřováním byl pověřen detektiv Stan Mitchell. Navzdory bohatým zkušenostem a přirozené houževnatosti mu ale tajemný vrah proklouzne mezi prsty a beze stopy zmizí v mlhavých ulicích. Mitchellova posedlost jeho dopadením roste.

Březen 2013: V Detroitu se po letech opět ztrácejí děti a policejní veterán Stan Mitchell musí spojit síly s mladou inspektorkou Sarah Berkhampovou a pokusit se co nejrychleji najít mezi starými i současnými případy nějakou souvislost nabízející klíč k vyřešení případu.

Oba vyšetřovatele ale tíží minulost, a než se postaví děsivému Obrovi z mlhy, musí čelit vlastním démonům…

Jérôme Loubry se narodil v roce 1976 v Saint-Amand-Montrondu. Psát romány chtěl už jako devítiletý, dlouhou dobu ale psal jenom do šuplíku. Na střední škole studoval hoteliérství a gastronomii a posléze na univerzitě v Tours aplikovanou lingvistiku. Bezmála 20 let pracoval v pohostinství – až dokud v něm nedozrál nápad na první „opravdovou“ knihu.

Hororový příběh Obr z mlhy vyšel v roce 2017 (č. Metafora 2021), s 15 000 prodanými výtisky se stal jednoznačným bestsellerem, a dokonce si odnesl ocenění Plume Libre dArgent z prestižního literárního festivalu v Cognacu. V následujících letech na jeho úspěch Loubry navázal thrillery Dvanáctá kapitola a Útočiště (Metafora 2020). Díky tomu se mohl začít věnovat psaní na plný úvazek a v současnosti je považován za vycházející hvězdu francouzského thrilleru.

Knihy Jérôma Loubryho pořídíte na Grada.cz

Přečtěte si také:

Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy
Yrsa Sigurðardóttir na Světě knihy

Pakliže už vyhlížíte festival Svět knihy, máme pro vás překvapení. Naživo se tam budete moct setkat s královnou thrilleru Yrsou!

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video
Představení nové krimi trilogie Mentalista
Představení nové krimi trilogie Mentalista

Nepovedený trik nebo úkladná vražda? Camilla Läckberg a Henrik Fexeus představují svoji novou krimi trilogii Mentalista.

Číst více
Video
Upoutávka na thriller Panenka
Panenka

Nalaďte se na thrillerovou notu s upoutávkou na nový napínavý román královny islandské krimi Yrsy Sigurðardóttir Panenka.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Video