Logo

Život mezi řádky

9788076250727

Ukázka z knihy Mystický léčitel: Šťáva z řapíkatého celeru

31.3.2020

Než se seznámíme s úžasnými léčivými účinky celerové šťávy – a také s důležitými radami, jak ji co nejlépe využít –, budeme si chvilku povídat o řapíkatém celeru. Řapíkatý celer nemá nejskvělejší pověst. Samozřejmě ho považujeme za prospěšný. Hezký základ pro arašídové máslo a hrozinky, křupavá součást vajíčkového salátu, vhodná surovina do polévky, příloha pikantních kuřecích křídel nebo dekorace koktejlu Bloody Mary. Slyšeli jsme o modelkách, které jedí řapíkatý celer, aby si udržely váhu. Považujeme ho za zdravý hlavně proto, že má málo kalorií, nebo je dokonce výživný, jestliže ho babička přidávala do zeleninového vývaru. Kdybyste se stali členem speciální jednotky, která má najít nejlepší lék na Zemi, pravděpodobně byste se ho vydali hledat do džungle. Řapíkatý celer by vás nenapadl, přestože představuje jednu z nejlepších odpovědí planety.

Chápu, že může být poněkud obtížné uvěřit, že je řapíkatý celer tak zdraví prospěšný. Ten obyčejný zelený svazek, kolem něhož jsme v obchodě s potravinami prošli milionkrát? Ten, který nikdy nevyužijeme celý, protože pokaždé potřebujeme pouze několik řapíků? Jak by mohl být neobjevenou superpotravinou? Řapíkatý celer je opravdu neobjevená zázračná potravina. Rozhodnete-li se i nadále na něj pohlížet jako na nezajímavou vedlejší surovinu – jestli opravdu nevnímáte jeho skutečnou podstatu a co dokáže –, celerová šťáva vám i přesto pomůže. Problém spočívá v tom, že byste ho mohli odepsat příliš brzo. A jak by vám mohl pomoct, kdybyste mu nedali šanci? Chcete-li řapíkatý celer ignorovat, protože je příliš obyčejný, mějte na paměti, že zavrhujete proces léčení. Považujete-li ho jenom za otravné kousky v tuňákovém salátu, připravujete se o jedinečnou příležitost.

Všechny naše e-knihy nyní pořídíte se 30% slevou na Grada.cz

Jestli chceme pochopit, proč se vyplatí vyzkoušet celerovou šťávu víckrát než jednou či dvakrát, musíme vidět řapíkatý celer v novém světle. Musíme vědět, že je opravdu účinný a má schopnost pomoct nám dosáhnout nových úrovní zdraví. Pohlížet na řapíkatý celer s neúctou znamená nevážit si procesu svého léčení, což není fér. Učí nás, abychom chovali úctu k sobě a k ostatním – je to součást života v tomto světě. Největší úcta, kterou můžeme projevit, patří této zázračné, mocné bylině, protože tím říkáme: „Chci se léčit. Chci, aby se moji nejbližší cítili lépe.“

Pro někoho, kdo se domnívá, že je zdravý, je snadné o účincích celerové šťávy pochybovat. Jste-li to vy a máte pocit, že celerovou šťávu nepotřebujete, prosím respektujte aspoň příběhy lidí, které uzdravila. Pomýšlejte na ty, kteří trpěli a byli svědky toho, jak jim zachránila život. Nesnažte se lpět na názoru, že je to jenom šťáva. Snažte se myslet na chronicky nemocné, jimž navrátila zdraví, nebo na lidi, kteří zachránili zdraví svých dětí, jiné rodiny, přátel. Snažte se myslet na ty, kdo ji pili, aby se zbavili kožního onemocnění, silné migrény či strašné únavy, jež jim znemožňovala vést spokojený život. Prosím mějte otevřené srdce pro všechny, kteří pijí celerovou šťávu, aby se uzdravili.

Nikdo nemá jistotu, že nikdy neonemocní nebo se u něho neprojeví nějaký symptom. Na tento svět přicházíme s toxiny a patogeny v těle a denně jsme vystaveni působení dalších. Ani s pozitivním myšlením a snahou být co nejlepším člověkem a přitahovat dobro nedokážeme mít vždy pod kontrolou různé překážky na naší cestě životem. Někdy stoupneme do výmolu, zakopneme a spadneme. Když se to stane, celerová šťáva bude při uzdravování jedním z největších spojenců. Pamatujte si, že na vás čeká, kdyby vás někdy v budoucnu zradilo zdraví. Nebo – pijte ji preventivně, aby k ničemu takovému nedošlo. To, že nejste nemocní, ještě automaticky neznamená, že jste v pořádku. Možná nechcete čekat, až nemoc za několik let propukne a vy si konečně uvědomíte hodnotu celerové šťávy. Je tady pro vás právě teď, jako preventivní lék, který vás bude udržovat v dobrém fyzickém a duševním stavu a ochraňovat. Když ji začnete pít dnes a budete ji užívat denně, prodlouží vám život, a každá chvíle navíc se počítá. Celerová šťáva je jedním z nejlepších prostředků, který vám pomůže stát se silnými a spokojenými. Dejte jí šanci a bude pro vás pracovat tak, jako pro vás nikdy, nic a nikdo nepracoval.

Majestátní rostlina, která dokáže posunout vaše léčení na vyšší úroveň, nebude nalezena hluboko v amazonském pralese. Už ji máte před sebou. Řapíkatý celer je zázrak, který trpělivě čeká na polici v obchodě, aby mohl dělat to, k čemu byl vždy určen. Stačí si ho všimnout, odšťavnit a pít nalačno. (A nikdy nezapomínejte na následující: když hovoříme o celerové šťávě, máme na mysli čistou, neředěnou, která se pije nalačno. Až dočtete tuto knihu, budete vědět proč.) Nyní může být celerová šťáva konečně oceněna za sílu, jež se v ní skrývá a která vám pomůže posunout se vpřed a zlepšit život.

JAK PRACOVAT S TOUTO KNIHOU

Kniha je koncipována tak, aby zažehla globální šíření informací o celerové šťávě
a zároveň uhasila oheň chronických symptomů a nemocí. Jejím účelem je poskytnout miliardám lidí, kteří dlouhodobě trpí zdravotními problémy, fungující silný prostředek. Ano, miliardám. Téměř tři čtvrtiny populace se potýkají minimálně s jedním nepolevujícím symptomem nebo onemocněním a u zbývající čtvrtiny se symptomy a nemoci projeví, pokud se nic nezmění. Bez zásahu bude brzo každý člověk na planetě trpět chronickým zdravotním problémem. Tím zásahem je míněna celerová šťáva, první krok, který lidé můžou snadno učinit, aby se uzdravili. V této knize najdete odpovědi na všechny otázky týkající se celerové šťávy, abyste ji mohli využít k léčbě svého chronického onemocnění a doporučit ji přátelům
a rodině.

V následující kapitole se budeme zabývat prospěšnými účinky celerové šťávy. Zjistíte, proč je tak hodnotná. Přečtete si o sodíkových seskupených solích, které ničí patogeny, o trávicích enzymech uklidňujících střeva, o rostlinných hormonech harmonizujících činnost endokrinního systému, o vitaminu C, který posiluje imunitní systém, a mnoho dalších informací. Když se dozvíte, co celerová šťáva nabízí, bude vás to ještě víc motivovat, abyste ji zařadili do jídelníčku. Pochopení, co tělo potřebuje a jak se léčí, přispěje k aktivování procesu léčení.

Potýkáte-li se se symptomem, onemocněním nebo jiným zdravotním problémem, bude vás obzvlášť zajímat třetí kapitola „Symptomy a onemocnění“. Dozvíte se skutečnou příčinu desítek zdravotních obtíží a také to, jak je celerová šťáva pomáhá léčit. Jak vždycky říkám, vyřešení záhady, co vás v životě omezuje, může být klíčovou součástí toho, abyste se mohli pohnout vpřed.

Ve čtvrté kapitole „Vše, co potřebujete vědět“ najdete postupy, jak připravit celerovou šťávu, kolik (včetně množství pro děti) a kdy ji pít. Když si například občas dáte panáka, potíže trochu ustoupí, ale na zdraví to patrně nebude mít výrazný účinek. Tělo většiny lidí je zatíženo škodlivými látkami tak, že sporadické malé dávky celerové šťávy nepomůžou. Potřebujeme znát přesné načasování a množství, a právě to vám kapitola nabízí. A to je teprve začátek. Je v ní mnoho dalších tipů a odpovědí včetně těch, jak zařadit celerovou šťávu do cvičebního režimu nebo když užíváte doplňky stravy, jak vybrat odšťavňovač, jestli je vhodné pít celerovou šťávu v těhotenství nebo v době kojení, proč musíte oddělit vlákninu, aby se účinky řapíkatého celeru plně projevily, a proč je tak důležité pít celerovou šťávu nalačno. Tato kapitola je zdrojem nezbytných informací a jistě se k ní budete chtít čas od času vrátit. 

V páté kapitole následuje „Léčebné pročištění“. Chcete-li, aby účinky celerové šťávy byly ještě silnější, zde najdete několik doporučení. Toto pročištění staví na Ranním léčebném pročištění z mojí předchozí knihy, Játra a jejich léčba, takže jestli jste ho už vyzkoušeli, kroky uvedené v páté kapitole vám budou připadat důvěrně známé.

V šesté kapitole „Léčení a detoxikace“ se dozvíte odpovědi na některé otázky týkající se toho, jak dlouho trvá, než se účinky celerové šťávy projeví, a také jak působí na tělo. V této oblasti existuje hodně mylných názorů a je důležité vědět, jak si vykládat reakce těla na celerovou šťávu. Když ji lidé vyzkoušejí poprvé, můžou někteří zažívat detoxikační symptomy, protože šťáva zabíjí viry a bakterie a čistí tělní systémy. Můžou mít například divnou pachuť v ústech, pociťovat tělesný zápach nebo chodit častěji močit. I přesto se posunují vpřed. Stejně jako lidé, u nichž se detoxikační symptomy neprojeví. Tato kapitola vám pomůže pochopit léčebný proces a podpoří vás během něj.

Sedmou kapitolu jsem nazval „Fámy, obavy a mýty“. Celerová šťáva se stala oblíbenou jenom proto, že lidé zjistili, že jim pomáhá, a tyto dobrotivé duše se rozhodly podělit o své zkušenosti. Celerová šťáva se stala oblíbenou, jelikož opravdu funguje. A ti, kdo stojí za financováním trendů, ji můžou považovat za hrozbu, zatímco skeptici zprávám o jejích léčivých účincích nevěří. Následkem toho vznikly jisté pochybnosti a mylné informace. Ať už hledáte ujištění, nebo chcete být připraveni na dotazy ohledně celerové šťávy, které vám můžou položit ostatní lidé, odpovědi najdete v této kapitole.

Bez ohledu na to, jakou stravu konzumujete – nízkosacharidovou, vysokotučnou, vysokoproteinovou, veganskou, rostlinnou, keto nebo paleo – a které medicíně věříte – ájurvédské, tradiční čínské, konvenční, alternativní nebo funk-
ční –, celerová šťáva se slučuje se všemi a měla by se stát součástí vašeho života. Budete-li ji pít dlouhodobě, výsledky a účinky budou výraznější. Chcete-li své léčení posunout na vyšší úroveň, více tipů najdete v osmé kapitole „Další rady“. Celerová šťáva je jedinečný paprsek světla, který dokáže podpořit počáteční fáze uzdravování; žádný jiný léčebný prostředek nepůsobí na kořeny zdravotního problému tak silně a rychle. U někoho, kdo je nemocný deset, patnáct nebo dvacet let, může celerová šťáva konečně přinést nějaké pokroky. Zároveň je to jediný základní prostředek, který vás stabilizuje a spustí proces léčení. V souvislosti s tím, že se celerové šťávě dostává stále více pozornosti, se vyskytly i nějaké nejasnosti. Další rady, které potřebujete, aby se váš zdravotní stav zlepšil – skutečnou radu, ne teorie nebo trendy –, často zmizely, protože jisté platformy se snaží vydávat celerovou šťávu za svůj objev. To je medvědí služba matce, otci, dítěti, studentovi vysoké školy nebo prarodiči, kteří se začali potýkat s nějakým onemocněním a potřebují vědět, co jiného by jim pomohlo. Chcete-li se uzdravit, potřebujete víc informací, které vedle celerové šťávy podpoří léčení: informace ze stejného zdroje, odkud pochází celerová šťáva. 

Je mi jasné, že řapíkatý celer a šťáva z něj nejsou vždy dostupné. Někdy bouře zničí úrodu nebo někam cestujete bez odšťavňovače a nemáte možnost si šťávu koupit. V deváté kapitole uvádím šťávy, jimiž můžete nahradit celerovou během období, kdy ji nemáte k dispozici.

Pokud přemýšlíte, kde jsou důkazy potvrzující, že je celerová šťáva účinný léčivý prostředek, v desáté kapitole „Posun v léčení“ se dozvíte, odkud získávám informace. Existují miliony lidí, kteří pijí celerovou šťávu, a jejich zdravotní stav se zlepšuje. Zeptejte se jich, přečtěte si jejich příběhy nebo celerovou šťávu rovnou vyzkoušejte. Získáte pádný důkaz, že opravdu funguje. 

VÍTĚZNÝ PŘÍSTUP

Celerová šťáva je pro každého. Lidé neustále mění své jídelníčky, protože podléhají střídajícím se módním trendům, nebo jsou zvyklí na určitou stravovací rutinu, jež se neřídí žádnými pravidly. Ať už se stravujete jakkoli, můžete do jídelníčku zařadit celerovou šťávu. Je to vždy vítězný přístup, protože představuje skutečnou odpověď na to, jak se uzdravit, která není spojena se žádnými stravovacími návyky.

U lidí, kteří vnesli celerovou šťávu do svého života, víc než zlepšení fyzického stavu vnímám, že světlo, jež z nich vyzařuje, je silnější. Mějte na paměti, že celerová šťáva je paprsek světla pro nás všechny tady na Zemi, odpověď pro ty, kdo vzdali hledání odpovědí. Jestli s celerovou šťávou začínáte, vítejte. Patříte-li k lidem, kteří vyzařují světlo a šíří informace o celerové šťávě, děkuji vám. Každý čtenář, ať už je nováček, nebo zkušený mazák, pokud jde o celerovou šťávu, je důležitou součástí tohoto posunu v léčení. 

Když jsem v knize Léčivá síla ovoce a zeleniny napsal: „Ve výčtu léčivých účinků celerové šťávy bych mohl pokračovat skoro donekonečna. Je to jedno z nejsilnějších léčivých tonik na světě,“ myslel jsem to vážně. Tak tady nás máte. Doufám, že tato kniha, nabitá novými informacemi o celerové šťávě a odpověďmi na desítky otázek, bude k užitku vám všem.

Koupit knihu na Grada.cz

Za obrazový doprovod děkujeme serveru Pixabay.

Přečtěte si také:

Svět knihy v obrazech
Svět knihy v obrazech

Svět knihy je za námi a my doufáme, že jste si ho náležitě užili. Pojďte si připomenout akce našich autorek.

Číst více
Tipy z redakce
Metafora na Světě knihy
Metafora na Světě knihy

Letošní Svět knihy se blíží a my u toho nebudeme chybět. Projděte si náš program, v němž nechybí setkání s…

Číst více
Tipy z redakce
Ukázka z románu Alex, léto a já
Alex, léto a já

Přečtěte si ukázku z nového prázdninového románu od bestsellerové autorky úspěšné knihy Letní sázka Emily Henryové.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Tipy z redakce