Logo

Život mezi řádky

9788076251748

Představujeme román Slečny

30.7.2021

Jméno Anne-Gaëlle Huon není ve Francii neznámé. Sedmatřicetiletá spisovatelka původem z Toulonu, která začala publikovat v roce 2016, má zatím na kontě pětici půvabných románů, jež si u čtenářské vysloužily kladné přijetí nejen díky zasazení do méně známých, ale neméně zajímavých koutů její rodné země, ale především tématy.

Jak sama říká: „Mám ráda příběhy, v nichž nám staré dámy říkají, že to nejlepší teprve přijde.“ Zaměřuje se zejména na bohatství skryté v životních zkušenostech a moudrosti dříve narozených. Hřejivý pocit z četby si užijete i u románu Slečny, jenž jsme vám přinesli začátkem června v překladu Hany Davidové jako vůbec prvního česky vydaného zástupce autorčiny tvorby.

Román o odvaze věřit svým snům a nenechat si přistřihnout křídla sleduje patnáctiletou Rosu, která se jako jedna z „vlaštovek“, chudých španělských dívek putujících jednou ročně za prací, vydává na nebezpečnou cestu přes Pyreneje. V Mauléonu, na francouzské straně Baskicka, touží nejen najít práci jako šička espadrilek v místní továrně, ale také vpustit do svého života i trochu dobrodružství.

Za rozhodnutí vydat se za svobodou ale draze zaplatí – během dramatické cesty přijde o svou sestru a v Mauléonu se nakonec ocitá úplně opuštěná. Záhy však potkává „slečny“, tři tajemné bohaté ženy, žijící uprostřed baskického venkova v domě plném knih, hudby a šampaňského. Svobodné, zářivé, nespoutané. Okamžitě Rosu přijmou mezi sebe a nabídnou jí domov – s jedinou podmínkou, že musí mít svou vlastní práci.

Kdo vlastně jsou nekonformní, nezařaditelné a tak rozdílné Colette, Thérèse a Véra? Jaká tajemství ukrývají? Světácké slečny vlastně nikdy neměly zkřížit Rosinu cestu… a přesto jí změnily život.
A Rosa zjišťuje, že kromě šikovných prstů na šití má i talent představit si a nakreslit úplně nové modely espadrilek. V kouzelném světě charlestonu, drahých rób, ale i tvůrčího, svobodomyslného přístupu ke světu objevuje samu sebe i vášně svého života…

Vy u toho všeho můžete být s ní. Pokud si ale stále nejste jistí, zda by se vám román Slečny, máme pro vás ještě krátkou ochutnávku:

Zmožena alkoholem jsem dokázala udržet oči otevřené sotva pět minut, pak jsem se ponořila do slastné dřímoty, v níž se to hemžilo ženami v kloboucích s širokými krempami, smyslnými Egypťankami a upovídanými papoušky. (…)

Když jsem se na druhý den probudila, s hlavou jako ve svěráku a s žaludkem na rozbouřeném moři, vybavilo se mi jediné. Slova, která mi pošeptala Colette: „Tady platí jen tři pravidla, Palomo. První: nikdy se nezamilovat. Druhé: nikdy nepřebrat chlapa jiné. A poslední: pít jen ročníkové šampaňské.“

Pouze jedno z těch tří pravidel bude dodrženo.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Nejočekávanější tituly roku 2022
Nejočekávanější tituly roku 2022

Teprve se rozjíždíme! Zjistěte, jaké největší tituly pro vás v Metafoře připravujeme na první polovinu roku 2022.

Číst více
Předsta­vujeme
Historie, napětí a ženy. Ruce nahoru, přicházejí Kmotry!
Kmotry

Mafiáni, zbraně a silné ženy. Přečtěte si, na co se můžete těšit ve velkolepém multigeneračním příběhu od autorky oblíbeného románu…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Zářijové novinky z Metafory
Zářijové novinky z Metafory

Nová béžovka, historický román či 7láska… Pohodlně se usaďte a zjistěte, na jaké knižní novinky se od nás můžete těšit.

Číst více
Předsta­vujeme