Logo

Život mezi řádky

9788076251748

Představujeme román Slečny

30.7.2021

Jméno Anne-Gaëlle Huon není ve Francii neznámé. Sedmatřicetiletá spisovatelka původem z Toulonu, která začala publikovat v roce 2016, má zatím na kontě pětici půvabných románů, jež si u čtenářské vysloužily kladné přijetí nejen díky zasazení do méně známých, ale neméně zajímavých koutů její rodné země, ale především tématy.

Jak sama říká: „Mám ráda příběhy, v nichž nám staré dámy říkají, že to nejlepší teprve přijde.“ Zaměřuje se zejména na bohatství skryté v životních zkušenostech a moudrosti dříve narozených. Hřejivý pocit z četby si užijete i u románu Slečny, jenž jsme vám přinesli začátkem června v překladu Hany Davidové jako vůbec prvního česky vydaného zástupce autorčiny tvorby.

Román o odvaze věřit svým snům a nenechat si přistřihnout křídla sleduje patnáctiletou Rosu, která se jako jedna z „vlaštovek“, chudých španělských dívek putujících jednou ročně za prací, vydává na nebezpečnou cestu přes Pyreneje. V Mauléonu, na francouzské straně Baskicka, touží nejen najít práci jako šička espadrilek v místní továrně, ale také vpustit do svého života i trochu dobrodružství.

Za rozhodnutí vydat se za svobodou ale draze zaplatí – během dramatické cesty přijde o svou sestru a v Mauléonu se nakonec ocitá úplně opuštěná. Záhy však potkává „slečny“, tři tajemné bohaté ženy, žijící uprostřed baskického venkova v domě plném knih, hudby a šampaňského. Svobodné, zářivé, nespoutané. Okamžitě Rosu přijmou mezi sebe a nabídnou jí domov – s jedinou podmínkou, že musí mít svou vlastní práci.

Kdo vlastně jsou nekonformní, nezařaditelné a tak rozdílné Colette, Thérèse a Véra? Jaká tajemství ukrývají? Světácké slečny vlastně nikdy neměly zkřížit Rosinu cestu… a přesto jí změnily život.
A Rosa zjišťuje, že kromě šikovných prstů na šití má i talent představit si a nakreslit úplně nové modely espadrilek. V kouzelném světě charlestonu, drahých rób, ale i tvůrčího, svobodomyslného přístupu ke světu objevuje samu sebe i vášně svého života…

Vy u toho všeho můžete být s ní. Pokud si ale stále nejste jistí, zda by se vám román Slečny, máme pro vás ještě krátkou ochutnávku:

Zmožena alkoholem jsem dokázala udržet oči otevřené sotva pět minut, pak jsem se ponořila do slastné dřímoty, v níž se to hemžilo ženami v kloboucích s širokými krempami, smyslnými Egypťankami a upovídanými papoušky. (…)

Když jsem se na druhý den probudila, s hlavou jako ve svěráku a s žaludkem na rozbouřeném moři, vybavilo se mi jediné. Slova, která mi pošeptala Colette: „Tady platí jen tři pravidla, Palomo. První: nikdy se nezamilovat. Druhé: nikdy nepřebrat chlapa jiné. A poslední: pít jen ročníkové šampaňské.“

Pouze jedno z těch tří pravidel bude dodrženo.

Koupit knihu na Grada.cz

Přečtěte si také:

Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme
Letní novinky z Metafory
Letní novinky z Metafory

Začalo léto, a to znamená spoustu nových knih! Podívejte se, na co se od nás můžete těšit.

Číst více
Předsta­vujeme
Červnové novinky z Metafory
Červnové novinky z Metafory

Blíží se léto a blíží se dovolené. Proto jsme si pro vás před začátkem prázdnin přichystali celou hromadu nových knih.

Číst více
Předsta­vujeme