Logo

Život mezi řádky

9788076252004

Historie, napětí a ženy. Ruce nahoru, přicházejí Kmotry!

25.10.2021

Když James oznámí své ženě Nicole, že dostal novou práci ve státní správě, vzbudí tím u ní nadšení, ale také jí zadá důvod k obavám. Čeká ho totiž bezpečnostní prověrka a Nicole už dlouho pociťuje, že v minulosti její rodiny není vše takové, jak jí tvrdí její matka. Rozhodne se tedy pro odhalení pravdy obrátit se na svou kmotru… a kmotra vypráví.

V ten moment se začíná odvíjet velkolepý příběh, začínající v Itálii před druhou světovou válkou a odvíjející se v té nejlepší tradici filmů jako Kmotr nebo Mafiáni, ovšem s jednou podstatnou změnou – hlavní roli v něm totiž hraje čtveřice odhodlaných žen.

„Mám ráda postavy, které jsou schopny pro sebe i své milované vytvořit vlastní životní dráhu, důstojný a svobodný život, aniž by se staly další ovcí v ohradě,“ říká o protagonistkách své nové knihy autorka Camille Aubray.

A skutečně – Filomeně, Lucy, Amie a Petrině nezbývá než začít si tvořit vlastní osud. Všechny se buď narodily do newyorské mafie nebo se provdaly za muže s ní spojené, v mužském světě organizovaného zločinu pro ně však neexistuje větší role než hospodyně a matka… alespoň tedy, dokud Evropu nepokryje stín druhé světové války a jejich manželé nejsou povoláni, aby odjeli za oceán bojovat s nacisty.

Hrdinky v jejich nepřítomnosti odmítnou ustoupit mužům zákona i rivalům z řad nebezpečných gangsterů. Místo toho se postaví na odpor s cílem obhájit své postavení, samy se chopí zbraní a přímo se zapojí do nelegálních operací, výběrem výpalného a pašováním drog počínaje a nájemnými vraždami konče. Aby dokázaly nejen ochránit sebe a své blízké, ale i převzít kontrolu nad celou mafií, musí se rychle adaptovat na neznámou situaci a začít věřit jedna druhé.

„Kmotry si uvědomí, že když nenechají stranou vlastní rozpory, nemohou přežít. Takže byť jsou zprvu opatrné, získají k sobě vzájemný respekt a pouto,“ dodává spisovatelka, která už má na kontě třeba také oblíbený román Vařila jsem pro Picassa (Metafora, 2018). „Převzetí rodinného byznysu pro ně znamená obrovskou výzvu a nebezpečí a určitě z toho nevyjdou bez šrámů. Nějaké východisko ale najdou.“

Příběh Kmoter překlenuje generace, ale celou dobu zůstává věrný myšlence, že tou nejdůležitější věcí na světě je rodina: „Chtěla jsem napsat příběh o rozličných ženách, jejichž přednosti a hodnotu ti kolem nich často přehlížejí. Většina z nás touží po životě plném lásky, po něčem ryzím a opravdovém. Jak se příběh přesouvá z generace na generaci, i kmotry chtějí, aby předávaná štafeta byla něčím, čeho se vyplatí držet.“

Jak se jim to podaří a jak se k tomu postaví jejich dědička Nicole, se budete moct přesvědčit už 25. října 2021. Román Kmotry vychází v nakladatelství Metafora v překladu Věry Kotábové a vy si jej už nyní můžete předobjednat na www.metafora.cz a www.grada.cz.

Přečtěte si také:

Ukázka z thrilleru Iluze
Iluze

Nepovedený trik, nebo úkladná vražda? Přečtěte si ukázku z nového thrilleru Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse Iluze.

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Květnové novinky z Metafory
Květnové novinky z Metafory

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas. Anebo že by spíš čas thrilleru? Nebojte, u nás si…

Číst více
Předsta­vujeme
Dubnové novinky z Metafory
Dubnové novinky z Metafory

Nová Maldonado, Lesterová nebo Chattam. Metafoří jaro se nese ve znamení návratů a vy byste u toho rozhodně neměli chybět!

Číst více
Předsta­vujeme