Logo

Život mezi řádky

9788076252004

Historie, napětí a ženy. Ruce nahoru, přicházejí Kmotry!

25.10.2021

Když James oznámí své ženě Nicole, že dostal novou práci ve státní správě, vzbudí tím u ní nadšení, ale také jí zadá důvod k obavám. Čeká ho totiž bezpečnostní prověrka a Nicole už dlouho pociťuje, že v minulosti její rodiny není vše takové, jak jí tvrdí její matka. Rozhodne se tedy pro odhalení pravdy obrátit se na svou kmotru… a kmotra vypráví.

V ten moment se začíná odvíjet velkolepý příběh, začínající v Itálii před druhou světovou válkou a odvíjející se v té nejlepší tradici filmů jako Kmotr nebo Mafiáni, ovšem s jednou podstatnou změnou – hlavní roli v něm totiž hraje čtveřice odhodlaných žen.

„Mám ráda postavy, které jsou schopny pro sebe i své milované vytvořit vlastní životní dráhu, důstojný a svobodný život, aniž by se staly další ovcí v ohradě,“ říká o protagonistkách své nové knihy autorka Camille Aubray.

A skutečně – Filomeně, Lucy, Amie a Petrině nezbývá než začít si tvořit vlastní osud. Všechny se buď narodily do newyorské mafie nebo se provdaly za muže s ní spojené, v mužském světě organizovaného zločinu pro ně však neexistuje větší role než hospodyně a matka… alespoň tedy, dokud Evropu nepokryje stín druhé světové války a jejich manželé nejsou povoláni, aby odjeli za oceán bojovat s nacisty.

Hrdinky v jejich nepřítomnosti odmítnou ustoupit mužům zákona i rivalům z řad nebezpečných gangsterů. Místo toho se postaví na odpor s cílem obhájit své postavení, samy se chopí zbraní a přímo se zapojí do nelegálních operací, výběrem výpalného a pašováním drog počínaje a nájemnými vraždami konče. Aby dokázaly nejen ochránit sebe a své blízké, ale i převzít kontrolu nad celou mafií, musí se rychle adaptovat na neznámou situaci a začít věřit jedna druhé.

„Kmotry si uvědomí, že když nenechají stranou vlastní rozpory, nemohou přežít. Takže byť jsou zprvu opatrné, získají k sobě vzájemný respekt a pouto,“ dodává spisovatelka, která už má na kontě třeba také oblíbený román Vařila jsem pro Picassa (Metafora, 2018). „Převzetí rodinného byznysu pro ně znamená obrovskou výzvu a nebezpečí a určitě z toho nevyjdou bez šrámů. Nějaké východisko ale najdou.“

Příběh Kmoter překlenuje generace, ale celou dobu zůstává věrný myšlence, že tou nejdůležitější věcí na světě je rodina: „Chtěla jsem napsat příběh o rozličných ženách, jejichž přednosti a hodnotu ti kolem nich často přehlížejí. Většina z nás touží po životě plném lásky, po něčem ryzím a opravdovém. Jak se příběh přesouvá z generace na generaci, i kmotry chtějí, aby předávaná štafeta byla něčím, čeho se vyplatí držet.“

Jak se jim to podaří a jak se k tomu postaví jejich dědička Nicole, se budete moct přesvědčit už 25. října 2021. Román Kmotry vychází v nakladatelství Metafora v překladu Věry Kotábové a vy si jej už nyní můžete předobjednat na www.metafora.cz a www.grada.cz.

Přečtěte si také:

Právě vychází strhující krimi Žena v ohni
Právě vychází strhující krimi Žena v ohni

Vydejte se se Ženou v ohni do nebezpečného světa umění! Mladá reportérka Jules se pouští po stopách legendárního obrazu. Není ale…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho
Vyšel nový thriller Yrsy Sigurðardóttir Ticho

Oblíbili jste si sérii Freyja a Huldar? Pak vás na jaře jistě potěšil thriller Panenka. To ale není vše, na…

Číst více
Koupit na Grada.cz
Předsta­vujeme
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022
Ediční plán na druhou polovinu roku 2022

Edičním plán na druhou polovinu roku 2022 je tady! Připravte si kalendáře, bude to velké!

Číst více
Předsta­vujeme